PRICING (Based on quantity)
| 1 - 2 | 3 + |
|---|---|
|
1
- 2 £1,950.00 (Ex. VAT) |
3
+
£1,852.50 (Ex. VAT) Best Buy |
| Best Buy |
| Use With | Fuel Tanks, Steel Drums & Containers |
| Repair Type | Temporary |
| Style | Leak Patch |
| Colour | Black |
| Dimensions | 45cm W x 45cm L x 16mm H |
| Temperature Limit | 120°C (248°F) |
| Sold as | 1 each |
| Weight | 12.5 kg |
| # per Pallet | 42 |
| Composition | Polyurethane with magnetic core |
| Coverage Area | 45cm x 45cm |