PRICING (Based on quantity)
| 1+ |
|---|
|
1+
£7,085.00
(Ex. VAT) |
| Maximum Working Temperature | 70°C (158°F) |
| Colour | Red |
| Dimensions | 350cm W x 1000cm L x 25cm H |
| Sump Capacity | 8750 L |
| Folded Dimensions | 125cm x 100cm x 35cm Folded |
| Usable Floor Space | 1000cm x 350cm Floor Space |
| Wall Type | 4 Manual Walls |
| Sold as | 1 each |
| Weight | 140 kg |
| New Pig Patent | #22118 |
| # per Pallet | 2 |
| Composition | PVC with PES coating (900 g/m²) |