PRICING (Based on quantity)
| 1+ |
|---|
|
1+
£2,779.00
(Ex. VAT) |
| Maximum Working Temperature | 70°C (158°F) |
| Colour | Red |
| Dimensions | 250cm W x 500cm L x 20cm H |
| Sump Capacity | 2500 L |
| Folded Dimensions | 140cm x 75cm x 15cm Folded |
| Usable Floor Space | 500cm x 250cm Floor Space |
| Wall Type | 4 Manual Walls |
| Sold as | 1 each |
| Weight | 55 kg |
| New Pig Patent | #22118 |
| # per Pallet | 4 |
| Composition | PVC with PES coating (900 g/m²) |