PRICING (Based on quantity)
| 1 - 2 | 3 + |
|---|---|
|
1
- 2 £465.00 (Ex. VAT) |
3
+
£441.75 (Ex. VAT) Best Buy |
| Best Buy |
| Maximum Working Temperature | 70°C (158°F) |
| Colour | Red |
| Dimensions | 100cm W x 100cm L x 20cm H |
| Sump Capacity | 175 L |
| Folded Dimensions | 71cm x 41cm x 20cm Folded |
| Usable Floor Space | 100cm x 100cm Floor Space |
| Wall Type | 4 Manual Walls |
| Sold as | 1 each |
| Weight | 6.28 kg |
| New Pig Patent | #22118 |
| # per Pallet | 42 |
| Composition | PVC with PES coating (680 g/m²) |