PRICING (Based on quantity)
| 1 - 2 | 3 + |
|---|---|
|
1
- 2 £2,229.00 (Ex. VAT) |
3
+
£2,117.55 (Ex. VAT) Best Buy |
| Best Buy |
| Maximum Working Temperature | 70°C (158°F) |
| Colour | Red |
| Dimensions | 121cm W x 250cm L x 33cm H |
| Sump Capacity | 800 L |
| Folded Dimensions | 92cm x 50cm x 17cm Folded |
| Usable Floor Space | 121cm x 250cm Floor Space |
| Wall Type | 4 Manual Walls |
| Sold as | 1 each |
| Weight | 20 kg |
| # per Pallet | 20 |
| Composition | PVC with PES coating (680 g/m²) |