PRICING (Based on quantity)
| 1 - 2 | 3 + |
|---|---|
|
1
- 2 £2,119.00 (Ex. VAT) |
3
+
£2,013.05 (Ex. VAT) Best Buy |
| Best Buy |
| Maximum Working Temperature | 70°C (158°F) |
| Colour | Black |
| Dimensions | 150cm W x 150cm L x 22.5cm H |
| Sump Capacity | 450 L |
| Folded Dimensions | 100cm x 56cm x 10cm Folded |
| Usable Floor Space | 150cm x 150cm Floor Space |
| Wall Type | 4 Manual Walls |
| Sold as | 1 each |
| Weight | 10.5 kg |
| New Pig Patent | #31294 |
| # per Pallet | 36 |
| Composition | PVC with PES coating (550 g/m²) |
DIN 14555-12:2023-03