PRICING (Based on quantity)
| 1 - 2 | 3 + |
|---|---|
|
1
- 2 £1,109.00 (Ex. VAT) |
3
+
£1,053.55 (Ex. VAT) Best Buy |
| Best Buy |
| Maximum Working Temperature | 70°C (158°F) |
| Colour | Black |
| Dimensions | 100cm W x 100cm L x 20cm H |
| Sump Capacity | 175 L |
| Folded Dimensions | 75cm x 39cm x 13cm Folded |
| Usable Floor Space | 100cm x 100cm Floor Space |
| Wall Type | 4 Manual Walls |
| Sold as | 1 each |
| Weight | 4.9 kg |
| New Pig Patent | #31294 |
| # per Pallet | 42 |
| Composition | PVC with PES coating (550 g/m²) |
DIN 14555-12:2023-03