PRICING (Based on quantity)
| 1 - 2 | 3 + |
|---|---|
|
1
- 2 £789.00 (Ex. VAT) |
3
+
£749.55 (Ex. VAT) Best Buy |
| Best Buy |
| Maximum Working Temperature | 70°C (158°F) |
| Colour | Black |
| Dimensions | 70cm W x 70cm L x 17.5cm H |
| Sump Capacity | 75 L |
| Folded Dimensions | 56cm x 30cm x 12cm Folded |
| Usable Floor Space | 70cm x 70cm Floor Space |
| Wall Type | 4 Manual Walls |
| Sold as | 1 each |
| Weight | 3.08 kg |
| New Pig Patent | #31294 |
| # per Pallet | 84 |
| Composition | PVC with PES coating (550 g/m²) |
DIN 14555-12:2023-03